Belgijos regionai

Kelionės į Belgiją dar niekada nebuvo tokios populiarios! Tūkstančiai turistų kasdien plūsta į Belgijos miestus, norėdami iš arčiau susipažinti su unikalia šalies kultūra ir tradicijomis. Belgija turistus vilioja ne vien saldžiais vafliais ir autentiškomis aludarystės tradicijomis: Belgijos miestai yra vieni gražiausių Europoje, šalies kultūra ir istorija žavi keliautojus, o lankytini objektai neleidžia nuobodžiauti atostogų metu. Belgija nėra labai didelė, tačiau Belgijos regionai – ypatingi ir savaip unikalūs. Jei nutarsite keliauti po Belgiją, liksite sužavėti šalies grožio ir autentiškumo.

Belgijos regionai

Belgiją galima skirstyti į tris skirtingas bendruomenes – vokiškąją, prancūziškąją ir oladiškąją. Šios bendruomenės yra suskirstytos pagal regionuose vartojamą kalbą. Belgija yra skirstoma net į tris regionus, kurie skiriasi ne vien kalbomis, bet ir tradicijomis bei kultūra.

Geriausiai žinomas Belgijos regionas ir Briuselio – sostinės regionas. Oficialiai, šis regionas yra laikomas dvikalbiu – šioje Belgijos dalyje naudojamos prancūzų ir olandų kalbos. Antras federalinis Belgijos regionas vadinamas Valonija – tai pietinėje Belgijos dalyje įsikūręs regionas. Tai yra pats didžiausias Belgijos regionas, užimantis beveik septyniolika tūkstančių kvadratinių kilometrų – daugiau nei pusę šalies teritorijos. Šiame regione naudojamos vokiečių ir prancūzų kalbos, tačiau prancūzų kalba šiame regione yra svarbesnė ir daugiau naudojama. Trečiasis Belgijos regionas – Flandrija. Tai Flamandų regionas, apimantis beveik visą šiaurinę šalies dalį. Šis regionas yra rekordiškas – tai yra tankiausiai apgyvendinta Europos dalis! Viename Flandrijos kvadratiniame kilometre vidutiniškai gyvena apie keturis šimtus septyniasdešimt gyventojų!

Belgijos regionai skiriasi ne vien kalbomis – visi regionai turi savas tradicijas ir unikalią kultūrą. Įdomi kelionės idėja yra atostogas leisti keliaujant po Belgijos regionus ir besidomint regionų kultūra bei tradicijomis, papročiais ir istorija.

Skrydžiai į Belgiją

Skrydžiai iš Belgijos